Fromwest game portál – vzpomínáte na Simcity?

Vzpomenete si na herní legendu simcity? Provází nás snad od dob dávných, pamatuju si první hru, kterou jsem hrál na starém Pentiu.Doba se posunula a stejně tak se nás snažilo oslovit ještě nekolik dalších podobných titulů, leč simcity nikdy asi nedoběhly. Jednalo se o jakousi průkopnickou hru ze světa stavění velkých měst. Čas šel dále a simcity měla svá pokračování. A kdyby jen jednom

Eiffelova věž zabírá hodně místa, ale přiláká turisty. Naneštěstí není součástí základní hry, ale pouze deluxe verze. Eiffelova věž zabírá hodně místa, ale přiláká turisty. Naneštěstí není součástí základní hry, ale pouze deluxe verze. FROMWEST

Simcity 1 je z dnešního pohledu opravdu úsměvná, tehdy se jednalo však o něuvěřitelnou zábavu se kterou by dnešní smartphone neměl absolutně žádné potíže. Spíše by se jednalo o retro hru.

Pojďme se však podívat na aktuálnější titul Simcity 5.

Simcity 5 trpí drobnými porodními bolestmi a to sice takovými, že je nutné být neustále online. Nebyl by to takový problém, ale myšlenka povinné spolupráce je bohužel ne pro každého zajímavá.

Vzájemná výpomoc však může být pro někoho zajímavá, avšak chcete-li hrát tzv. sám za sebe, je nutné si najít vhodný plácek dál od parcel a začít si stavět svoje městečko. Ve skutečnosti pomineme-li zcela nové vnímání hry Simcity, jedná se vlastně v této verzi o docela zajímavý počin, který Vás nebude chtít nechat odpočinout. A pokud by tomu tak nebylo stále máte možnost sáhnout po předchozím čtvrtém dílu, který byl skutečně povedený.

Pokud jste však hráč, který očekává tradiční Simcity jak si jej pamatuje od prvního dílu, určitě tato verze nebude pro Vás.